לטיפות 26.4

לטיפות / סרז'י בֶּלְבֶּל 

במחזה עשר תמונות ואפילוג הבודקות מערכות יחסים אינטימיות באמצעות מפגש בין שניים; זוג נשוי, אם ובת, מאהבות בבית אבות, אח ואחות, בן ואביו, גבר ומאהבת, בת ואב, גבר מבוגר ומאהב, בן ואם, אישה ומאהב.   
במעין שעשוע תיאטרוני נפרשת מניפת הדמויות כאשר אחרי כל תמונה, אחת הדמויות מסיימת את הסצנה ודמות אחרת נבחרת לתמונה הבאה. כמו במרוץ שליחים, כך משתלבות הדמויות כולם אלו באלו.
בכל אחת מהתמונות הדמויות חוות רגשות עזים בתוך מצבי חיים קיצוניים שאנו נוהגים בדרך כלל להסתיר, כל הנפשות הפועלות זקוקות לליטוף ובאופן אירוני הצורך בליטוף לעולם אינו מתממש. זאת בשל התקשורת הלקויה בין כל שתי דמויות, גם כאשר קיים ביניהן קשר הדוק ועמוק. 
המחזאי מוותר על המוסכמות החברתיות, מוציא אל האור ונוגע בדברים שעליהם יש טאבו כמו תלות הדדית, יחסים עכורים בין בני משפחה, מיניות לא שגרתית, בדידות ועוד.

סרז'י בֶּלְבֶּל נולד בברצלונה בשנת 1963. הוא מחזאי, מתרגם מחזות ובמאי תיאטרון עטור פרסים. בלבל כתב כעשרים מחזות אשר תורגמו והועלו לבמה בערים רבות באירופה ובלטינו-אמריקה. שלושה ממחזותיו, ביניהם "לטיפות", עובדו למסך הקולנוע. משנת 2006 בֶּלְבֶּל הוא המנהל האמנותי של התיאטרון הלאומי של קטלוניה.

בימוי ועיצוב: אריה אלדר
תרגום מקטלאנית ומספרדית: טל גולדפיין
תנועה: גוצ'י גריסלדה קוהן לאו
מוסיקה: לריסה ומקסים קופמן
עיצוב תאורה: יולי גרצ'יק
שחקנים: איריס הרפז, מיכאל לרנר, שלומי נתיב, ראובן סמל, מעין קילצ'בסקי, איתי לי, גוצ'י גריסלדה קוהן לאו
צילומים: רפאל באיר

בשיתוף מכון סרוונטס

 

*הכניסה מגיל 18 ומעלה*

רביעי | 26.4 | 21:00

כרטיסים:

 

kyhpu,ggg